סובל ממגרנות, הזעת יתר או חוסר שקט אולי אתה רגיש למזון

ישנן תופעות שונות אשר מלוות אותנו בחיי היום יום ולא תמיד נמצא להם הסבר הולם. התופעות יכולות להתבטא בכאבי ראש, תחושת חוסר שקט, הזעת יתר ועוד. לעיתים ההסבר עשוי להגיע מתופעה שנקראת . למעשה הבל טמון בתהליך העיכול. כאשר הכול מתנהל כשורה אז אין כל בעיה. בסופו של דבר הפקת גזים היא תהליך בריא של הגוף.

אז מה בעצם הגורמים לבעיות?

הבעיה מתחילה כאשר הגוף לא מצליח לעכל מזון באופן תקין מסיבות מסוימות. עיכול לא תקין מביא לתופעה של גזים אשר נותרים כלואים בחלל הקיבה ומביאים איתם תחושה של בטן נפוחה, כאבים, תחושת אי נוחות ועוד. אין גיל לבעיות הללו והן עשויות להתגלות גם אצל ילדים. כל שכן כאשר מדובר באנשים שמלכתחילה נמצאים במצבים שמומלץ להם מזון מסוג מסוים. להלן מספר סיבות אשר עשויות להביא לבעיות הנ"ל:

  • אחת הסיבות היותר נפוצות לכך שהגוף לא מעכל בקלות מזון היא אי סבילות לסוגי מזון שונים. לא כול אחת יגיב באותה צורה אך אחת הדרכים על מנת להפחית את הבעיה היא על ידי הורדה משמעותית של כמות המזון המדובר. לעיתים נדרשת אפילו הפסקת הצריכה של המזון הספציפי.
  • אמנם רבים נוהגים לצרוך קפה במהלך שעות היום, אך לעיתים משקה זה עלול להביא לרגישות שמתבטאת בכאבי ראש ובטן ודברים נוספים ולא נעימים. הפחתת צריכת הקפה עשויה לסייע בטיפול.
  • מחלת הצליאק היא תופעה שמונעת מאנשים לעכל חלבון הגלוטן אשר ניתן למצוא אותו בסוגים רבים של מזון. כאשר הגוף מזהה גלוטן הוא מנסה להילחם מה שמביא לתופעות הלא נעימות.
  • אמנם נשים וגברים סובלים מהתופעה אך אצל נשים התקופה שלפני קבלת המחזור עשויה להביא לתחושות כאלו. ניתן להפחית את הכאבים על ידי אכילה בזמן והגברה של צריכת נוזלים.

אז מה עושים

גזים כלואים הם אמנם בתופעה לא נעימה ואפילו מטרידה, אך ניתן להתגבר עליה על ידי פניה גורם רפואי אשר מתמחה בנושא. הרופא יאבחן אם רגישות למזון כלשהו היא הבעיה שאינה נותנת לבטן מנוח, או כל בעיה אחרת. פניה אל גורם מטפל תחסוך מכם אי נעימות רבה ותחזיר אתכם לשגרה נעימה ושקטה.