דיאטת גלידה – יש דבר כזה?

ישנו קונצנזוס ברור שכולנו מכירים ומסכימים אתו – כולם אוהבים גלידה. גלידה היא אם כל ההנאות, היא יכלוה להגיע במגוון טעימים, תמיד צוננת, מתוקה, חמוצה, ולא חייבים להתייחס אליה כאל קינוח. כמה טעמי גלידה אתם מכירים? התשובה היא כנראה בלי סוף. ובנוסף לזה בכל שנה מצטרפים טעמים חדשים לשוק ואנחנו רק נהנים מכל השפע הזה. האם ניתן להכין גלידה בבית? בוודאי שכן! באמצעים פשוטים למדי ניתן להכין גלידה טעימה ומרעננת וכל זאת מבלי לצאת מהבית (חוץ מאשר לקנות מצרכים).

 

לאכול גלידה ולרזות

בהשוואה לחטיפים הרבים שקיימים בשוק נחשבת הגלידה דווקא לבריאה יחסית. בגלידה שמבוססת על חלב יש כ- 4% חלבון ו-120 מיליגרם סידן על כל מאה גרם גלידה. בחירה בגלידה דיאטטית תביא לצריכה מועטה יותר של סוכר ושומן. מצד שני יש את הגלידות יוגורט אשר נחשבות לבריאות יותר. הבעיה עם הגלידות הללו היא בתוספות שמוסיפים להם. אם מוסיפים פירות בלבד אז ניתן להחשיב זאת למנה בריאה יחסית. אבל כאשר מוסיפים עוגיות, אגוזים, שוקולד וסירופ מגיעים להרבה יותר קלוריות.

כאשר הפירות הם טריים ונחתכו באותו היום אז חוץ מאיבוד של ויטמינים הכול שפיר. גם שימוש בפירות קפואים שומר על הוויטמינים. חשוב לשלב פירות בגלידת יוגורט מכיוון שוויטמין c מגדיל את ספיגת הסידן בגוף. יתרון נוסף לשימוש בפירות הוא הסיבים התזונתיים אשר תורמים לתחושת שובע ארוכה יותר. גלידות אשר מכילות צבעי מאכל טבעיים, אחוז שומן וסוכר נמוכים או ממתיק מלאכותי (סוכרלןז)  עדיפות על פני גלידות רגילות.

 

מכינים גלידה

אז איך מכינים גלידה?  את הגלידה שאתם קונים בחנות או בקיוסק מכינים במפעל חוץ מהמרכיבים הבסיסיים שכולנו מזהים לא נדע לעולם את הנוסחה הסודית של מוצר זה או אחר. ניתן להכין גלידה בבית מחומרים בסיסיים שאפשר להשיג בכל מכולת. היתרון בגלידה הביתית היא שאתם יודעים בדיוק מה אתם אוכלים ויש שליטה על כמות הסוכר שתהיה שם. מתכונים שונים וטעימים לגלידה ניתן למצוא ברשת האינטרנט. אפשר להכין במטבח הביתי וליהנות מול הטלוויזיה בסלון.